Zony vs. Urbansense

Jou men!

Kráčím vstříc kritice! – upozorněný tenhle článek může způsobovat náhlé výkyvy nálad, prosím při čtení  přemýšlejte a pokud nejste dostatečně informovaní tak se ptejte!

Dlouho jsem přemýšlel jestli mám něco takového vypustit znovu ven, po událostech z minulých období, kdy to vypadalo tak že jedna polovina republiky stojí  zamnou a druhá polovina stojí proti mě, samozřejmě že verze obou stran mohou byt trošku přitažené za vlasy, aby si člověk dokázal představit jaké to opravdu bylo ale podstatné je že jsem se nebál vyjadřovat o věcech které se mi nelíbili nebo nelibí veřejně.

Jde o klasický citát :

s velkou mocí přichází velká zodpovědnost

Byli nebo jsou lidé kteří mě následují a já jsem jejich důvěru, buď ztratit nebo prohloubil. (tím se snažím říct že nejsem nijak mocný, ale jsou tu lidé kteří mi věří.)

Urban Sense – alias Hanzi´s sense

<strong>Pro</strong> ty z vás kdo o US slyšelo jenom letmo nebo nemají o jejím vzniku páru je tu pár slovíček na úvod. US založil pokud je mi známo Hanzi s Šášou, postupně se přidal Jim, Já, Sahir, Toník, Lukas a Marw a následně i Taras + manažer Ereiko. budu počítat tuhle sestavu protože tohle bylo to US které jsem považoval za svůj tým.

<strong>Nebudu</strong> tu klást nějakou cenzuru nebo mazat med kolem pusy každý ví že s Hanzim jsem už delší dobu nevycházel, a je to taky jeden z těch větších důvodů proč jsem odešel z US. Neměl jsem rád jeho přístup stylem : “kážu vodu piji víno” u kterých mi právě vyčítal něco co on sám nebyl schopný zrealizovat :” Zony ty nemyslíš na tým ty myslíš jenom na sebe! ” a “filozofické” slohovky o životě které nedávali žádný smysl a nebo v závěru popřel to co řekl na začátku.

<strong>Vždycky</strong> jsem měl spoustu argumentů pro jeho výplody které si vymyslel ale nikdy se mě v týmu nikdo nezastal, byl to učebnicový příklad když vám polovina lidí odsouhlasí že máte pravdu ale když se to má pronést veřejně nikdo o ničem neví.

Epizoda TALENT

Ereiko nám oznámil že by bylo dobré jít do Talentu jako dobrá reference pro sponzory, jediný komu se to nelíbilo byl Lukas s Marwem který už měli zkušenosti S Talentmanii. Hanzi tu myšlenku hodně podporoval, půjdeme tam všichni spolu a ukážeme jim jak to chodí, vymyslíme choreografii apod…

osobně jsem to moc neřešil šel bych tam kam by šel tým, a tak se Hanzi snažil přesvědčit že je to dobrý nápad a nakonec většina souhlasila.

Problém byl v tom že v ten termín Hanzi a Jim měl Extrem Camp, sahir měl zlomenou ruku a Marw musel do práce, logicky od toho všichni začli dávat ruce pryč, a Hanzi který na začátku hlásal jak vymyslíme choreografii a všem to ukážem začal jenom komandovat ať to uděláme že on nemá čas. Takže v tom najednou nebyl celý tým, ale ani né polovina a navíc jsme se do toho museli nutit.

Snažil jsme se vysvětlit že nás je málo že nechceme soutěžit, ale přemluvili nás, respektive mě. Tak jsem to vzal jako výzvu! Obvolal jsem všechny kdo měli čas, všichni co mohly tak se přidaly až na Tarase, ten byl trénovat a byl strašně unavený (chudáček…) Bylo mi jasné že se mu tam nechtělo, nebyla žádná hudba, ani choreografie vlastně jsme ani nevěděli kolik nás teda bude vystupovat a měl to byt čistě jenom trapas,  ale mělo to byt pro tým! Už jsem nechtěl poslouchat ty kecy že jedu sám za sebe tak jsme si řekl že to bude taková SHOW na kterou nezapomenou aby ostatní v týmu záviděli že pro to nic neudělali.

Zajistil jsem proplacení cesty, sestříhal jsem hudbu a do noci jsem vymýšlel choreografii, druhý den jsem ji přednesl klukům kde jsme měli v 10 ráno generálku… nic tak zmateného jste určitě neviděli ale v 5 hodin už jsme šli na plac s tím že to bude pohádka a ono ejhle. Cituji : “Najlepšie, Najlepšie! “

Můžete hádat co následovalo v týmu?

Všechen elán pro talent byl zpátky a najednou tam půjdeme znova jako tým všichni, ono je jednoduché svést se po té vlně úspěchu a nehnout pro to ani prstem, a tak jsem jsem usoudil že sestava do dalšího kola zůstane stejná maximálně se k nám přidá Sahir, protože přišel o ty privilegia jako my, fotit pro adidas, ukázat se v reportážích apod.. a navíc pódium bylo pro 4-5 lidi až až. Přišlo mi to prostě fér nechat to tak jak to je. Samozřejmě to se nelíbilo Hanzimu, najednou se nemohl ukázat v televizi a nemohl převzít úspěch na sebe, a tak jsem setkal znovu stím že zase jedu sám za sebe.. No myslím že v té soutěži je napsáno UrbanSense nikoly Tomáš Zonyga s.r.o. Snažil jsem se mu vysvětlit že 8 lidi je na to pódium hodně že v 5ti bude mít vystoupení mnohem lepší atmosféru, všichni mají prostor se pohybovat a odvádět pozornost v celku místo toho aby tam někdo stál nebo klečel a čekal na řadu. Na to mi poslal vystoupení ruských workouterů kde opravdu nikdo nestál… (následující video slouží čistě jako ilustrace, původní video už nejspíš asi neexistuje)

Video pro rozkliknutí:

Jak si můžete povšimnout všichni jsou tam velice aktivní a vůbec se nemusíme bát toho že by tam někdo čekal nebo klečel až příjde na řadu.

Po určitém čase nadávek a dohadování kdy si Hanzi hrál na šéfa, přitom jsem měl talent na starosti já jsem to vzdal a řekl jsme když je schopný vytvořit choreografii pro celý tým, sestříhat hudbu a zařídít cestu apod.. ať to udělá on! já pojedu zase sám na sebe.

4tého srpna dává dohromady choreografii, kterou jsem nikdy neviděl…

Teprve o měsíc později se snaží zjistit kolik lidí jde do soutěže, já nevím jak vy ale já bych nejprve zjistil kolik bude lidí a pak vymýšlel choreografii, mimochodem vystoupení je 28.8.2012 (za 3 dny), v rozmezí od 4-25.8 mi volal 2x chápek z talentu a ptal se mě jak pokračují přípravy? já jsem mu řekl že to má na starosti Hanzi a ten mi odvětil že pan Hanko je na dovolené a odmitá dělat cokoliv jiného.

To mě trošku zaskočilo protože pan Hanko má vymyslet choreografii a všechno zařídit a vlastně to vypadá že se na všechno s prominutím vysral… no a jak šel čas uplynul jeden den a Hanzi onemocněl! Byla to nemoc tuze zrádná a nebezpečná a tak se nemohl dostavit na soutěž, protože ho na 3 dny přesně na dobu soutěže přemohla zrádná angína! “Ty si chtěl zařizovat talent tak ho zařiď! Vem si kolik lidí chceš já jsem nemocný, nic nemůžu” řekl Hanzi a na poslední dva dny před soutěží mě přenechal všechno na co se vysral, a za co jsem měsíc poslouchal nadávky..

Asi vás nechám chvilku přemýšlet jak to dopadlo, opravdu už jsem neměl náladu cokoliv řešit ani vymýšlet, choreografii jsme dali dohromady na poslední chvilku hudbu taky ale stálo to za prd. Světlá stránka věci byla že si mi potvrdilo to že Hanzi je *píp.

Tahle událost ve mě zanechala hodně velké rozpory a už jsem nebyl schopný sním vycházet, cokoli řekl mi šlo proti srsti a jenom jsem v tom viděl samé žvásty, pak přišlo období kdy se US přestalo dařit a po většině v tom měl prsty právě Hanzi, co na tom že dokázal sehnat nějaké vystoupení pro sebe a pár lidí , když kazit zakázky pro celý tým.

Jednou jsme vystupovali na charitativním plese kde probíhal křest kalendáře nějakého rádia. Hanzi si ze všechno dělal srandu a nakonec /vyfakoval/ všechny hosty v sále. Chtěli jsme s pořadateli nadále spolupracovat ale nebylo to možné.

Hanzimu nedělalo problém jít na vystoupení od Urbansense sám, nikomu to neříct a nechat si to zaplatit, o nikoho než o sebe se nestaral, nevěnoval pozornost komunitě, na JAM chodil v nových, supercool věcech od sponzora a dával bacha aby se neušpinil. Prostě šel úplně jiným směrem než já, a já to prostě nedokázal snášet stejně jako ostatní z týmu. Do toho se připletla aféra se Zličínem která byla sice vtipná a zinscenovaná ale šla proti zásadám které už teď jsou taky někde jinde… Taras začal točit zvláštní videa kde nakládá Stáňu v pokojíku a tak nějak celkově se mi to přestávalo líbit. Už to nebyla parta kluků co spolu trénovala a snažila se dělat velké věci. Byla tam konkurence, peníze, ego, závist…

Nejsem svatý a nikdy jsem nebyl, samozřejmě jsem taky záviděl nebo chtěl mít věci od sponzorů a peníze, ale byli hranice přes které jsem nešel… Mám rád jeden takový citát který je v dnešní době strašně pravdivý a je náročné nenechat se jím oklamat.

Když se ukáží peníze pravda mlčí

OUT OF SENSE

Tahle část vzniká po mém odstoupení z týmu takže osobně nemám žádné podložené  fakta, všechno to jsou věci které jsem se dozvěděl až jakmile jsem se po čase vrátil zpět do US a nebo věci které se stali v období kdy jsem se opět vrátil.

Od té doby co jsem odešel se změnila spousta věci, tým se tvářil jak prosperuje ale nakonec to bylo jenom na truc a na chvilku , Taras si rozjel vlastní byznys za co má můj respekt protože to zvládal hodně dobře a nikdo ho jenom tak nedožene šel směrem kterým chtěl jít a vydařilo se mu to! Šáša se spíš věnoval Kousru , Jimbo zabil.cz a Am way, hodně lidí se začlo věnovat i jiným směrům než prosperitě týmu, Myslím že Sahir byl ten který se snažil o prosperitu týmu jako týmu nejvíce , prezentoval čistě US  ne  SAHIR + US, aspoň mi to tak připadalo a on byl právě ten důvod proč jsem se vrátil. Věřil že přijdou velké změny, a já jsme věřil jemu…

IN THE SENSE

Z počátku to vypadalo dobře, tak nějak jsme se  shodli že každý má priority trošku někde jinde. Pár lidí řeklo že nechtějí byt aktivními členy US, konkrétně Hanzi a Jimbo. Nejdůležitější bylo natočit společné video, dnes je 13tého srpna a o videu se mluvilo někdy v únoru na společném workshopu. ani nevím proč ale termíny na natáčení měl zajistit kdo jiný než  Hanzi ve o spolupráci s KOUSREM (videoprodukce)

Polovinu roku nám tvrdil že KOUSR neodepisuje neodpovídá a že nejsou schopní napsat kdy mají volné termíny až jsme nakonec vzali telefon a dozvěděli se KOUSR o termínech vůbec neví a ten kdo se není schopný ozvat je Hanzi, Začátkem roku se měla řešit i nová smlouva ohledně sponzoringu a jakmile tam je něco co Hanzi může mít nechce od toho dát ruce pryč, mohl to přepsat na Tarase, nebo Sahira někoho z Prahy ale neudělal to. Zase tvrdil že neodepisují na maily nebo že nemá čas. Takže nám v červnu došla trpělivost vynechali jsme Hanka a napsali jsme přímo sponzorům sami. Nakonec si ještě si drze dovolil napsat že už to zařídil.

Hanzi měl zase období Mesiáše spasitele… a snažil se napsal něco chytrého co by zachránilo tým, bohužel jsem vyargumentoval všechno co napsat a konečně se setkal s názory které se mnou souhlasili!

Yooour argument is invalid!

Poslední kapka tenhle rok byla ta že si dovolil napsat že natáčení videa bude probíhat od srpna tohoto roku a ten kdo se nezúčastní bude vyhozen z týmu. Hanzi moc dobře ví že natáčíme celovečerní film a že až do prosince jsem v Dánsku, nechápu jak si může dovolit říct takovou blbost když za celý rok nebyl schopný zajistit termín! a teď kvůli jeho blbosti chce vyhodit někoho z týmu. Je mi jasné že se neodhlasuje někoho vyhodit ale jde o princip. Já tady nejsem od toho abych po sobě nechal šlapat nebo si nechal vyhrožovat!

To že US nefunguje tak jak má dávám za vinu právě Hanzimu, protože je ten zakladatel který se nechce vzdát práv které porušuje, kdyby to dělal kdokoliv jiný leťel by hned, ale protože to je on kterého nemůžeme vyhodit, jenom sebou táhne celý tým dolů. Dobrá stránka věci na tom je že už to vidí i ostatní členové jenom nejspíš pořád věří že se něco změní. A já už tu víru ztratil.

Na závěr chci popřát všem kdo jsou z US a doplácejí na Hanziho chyby ať se jim daří, na jejich cestě životem ale tenhle styl života nebude pro mě. Jimbo to dotáhne daleko, Taras a Sahir budou perfektní podnikatelé, Šášovi bude všechno jedno, Tonda bude šťastný, Ivan Vyhraje AOM, Lukes s Marwem budou mít prachy, o Valentovi ještě uslyšíme.

Článek jsem psal s odporem k určitému typu chování, nechci nikoho zesměšňovat nebo urážet, chci pouze uvést věci na pravou míru. Chápu že mince má dvě strany a někomu se tento článek nebude líbit a nebude ho považovat za informativní.

Kráčím vstříc kritice! – upozorněný tenhle článek může způsobovat náhlé výkyvy nálad, prosím po přečtení chvilku přemýšlejte a pokud nejste dostatečně informovaní tak se ptejte! Tím chci říct že to je článek ne vzpomínka v reálném čase, některé události si můžete přebrat trochu jinak než jsou napsány proto dvakrát přemýšlejte.

AKTUALIZACE

30.11.2014

Ve skupině pro parkourové příspěvky se objevila zpráva od Vovy o tom že je směšné že někdo skočí doubleback z rondátu uplně vpohodě ale vážně se zraní u kongu do préca. a na to jsem mu “provokativně” odpověděl že konečně může vidět že “parkour” je mnohem težší než flipy. Pár lidí to vzalo trošku vážněji a o pár komentářů později se odvážil nesmyslně odpovědět po dlouhé době právě pan Hanko.

Původně  jsem se k tomu nechtěl vyjadřovat, ale byl jsem vyzván abych přece jenom odpověděl, a nenechal po sobě šlapat.

První polovinu komentáře mluví většinou o tom že jsem nechtěl nahrávat videa na jejich kanál, což je naprosto v pořádku a je to pravda, YT kanál je něco,  co jsem si budoval hned od začátku parkouru, a nechtěl jsem přijít o své fanoušky a hlavně to byla moje pojistka kdyby se něco v týmu stalo. Stále bych měl svá videa na svém kanálu a nebude na mě někdo vydělávat i po tom co jsem opustil tým.

Komentář: (Chápu že někomu to připadá jak hlupost ale pro mě tou dobou byl můj kanál hodně důležitý, nehledě na to že týmová práce je hlavně o tom najít společnou řeč a podporovat se navzájem)

Dále mluví o tom že jsem byl vykopnutý z týmu kvůli mému egu a neschopnosti spolupracovat, o tom jsem psal v první části článku. No ale pravý důvod byl takový že jsem byl vyhozen kvůli údajnému účinkování v pornu, a samozřejmě má fotografie.

Možná mi tenhle článek pomůže k tomu abych se těch fotografií dočkal.

Komentář 2019: fotografie stále nemám, tak nevím…

Taky mluví o tom že jezdím na JAMY pouze manipulovat s lidma aby mě následovali nebo sledovali moje videa, s tím má určitě každý své zkušenosti, nesouhlasím. Naráží na styl oblečení ohledně oranžové, a že to využívám k prostředku jak dělat z lidí debili. Pořád si myslím že je lepší nosit roztrhané tričko od Českých drah, než každý týden postovat na facebook kolik nových věcí jsem si vybral, a co všechno jsem dostal, a všem dokazovat že já jsem ten borec kdo je tu sponzorovanej adidasem a vy ste looseři. ( s tím souvisí i aktivní účast na jamu, někdo si tam jde pokecat a zatrénovat v roztrhaném tričku a někdo jde ukázat jaký má nové boty a jeansy.

Taky se zmiňuje o vlezprdelezectví, je pravda že se snažím se všema vycházet, protože parkourovou komunitu mám rád a celkově se snažím chovat přinejmenším slušně, ale znám svoje hodnoty a nemám zapotřebí se někam vtírat…

Tenhle článek jsem psal před pár měsíci, když jsem se dozveděl o tom že jsem byl vyhozen za natáčení porna, ale rozhodl jsem se ho nezveřejnit , každopádně Hanzi sám dál podmět k tomu abych ho zveřejnit a uvedl tak věci na pravou míru.

Každý může namítnou že se tu hádáme jako malé děcka, každopádně jsem jeden z těch, kteří po sobě nenechají šlapat a mám právo na obranu. Další smutnou věcí je že jsem ho týden zpátky potkal v Dánsku a byl chudák tak vystrašený že nebyl schopný se mi ani podívat do očí a vyříkat si to, naopak jediné čeho je schopný tak si vyskakovat na Facebooku (funny) dostál své přezdívce chicken od členu US.

Závěrem chci znovu připomenout že článek je pouze pro informaci, a než se k tomu vyjádříte, opravdu nad tím popřemýšlejte. Chápu že neznáte názor obou stran nebo cokoliv jiného ale to je taky důvod proč jsem se rozhodl nahrávat fotky z chatu abych měl přimý důkaz.

Pokud bude mít jakékoliv otázky klidně napište…

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *